Mikail.Net

Yazılımcı günlüğü

whatthediff.ai

Geliştirme sürecinde kod incelemeleri ve değişiklikler oldukça önemli bir rol oynar. Ancak, bu süreç sık sık zaman alıcı ve yorucu olabilir. Neyse ki, yapay zeka destekli otomatik değişiklik günlükleri ile bu süreci daha da kolaylaştırmak mümkündür.

What The Diff, kod incelemelerinde yapay zeka destekli bir yardımcıdır. Gözden geçiren ile yazar arasında gidip gelen kod incelemeleri için zaman harcanırken, genellikle otomatik olarak yapılabilecek küçük değişiklikler hakkında yorum yapılabilir. Yalnızca yeniden düzenlenmesi gereken kod satırları hakkında yorum yaparak, istediğiniz değişiklikleri açıklayabilirsiniz.

What The Diff daha sonra çekme talebindeki değişiklikleri analiz eder ve size ve ekibinize tüm değişikliklerin bir özetini sade İngilizce olarak verir – bunu kendi başınıza yapmanıza gerek yok. What The Diff, büyük bir kod veri seti ile eğitilmiştir ve neredeyse tüm programlama dillerini destekler.

GitHub uygulamasını ücretsiz yükleyerek depolarınızdan birinde What The Diff’i deneyebilirsiniz. What The Diff’in çekme isteklerinizin bir özetini oluşturmasına izin vererek saatlerce zaman kazanabilirsiniz. Artık çekme isteği başlığındaki “wip” taahhütlerini veya “düzeltmeleri” anlamaya çalışmak yok. Ne Farkı, değişikliklerinizin bağlamını anlar ve değişikliklerin ne – ve daha da önemlisi neden – yapıldığını anlamanıza yardımcı olur.

What The Diff, çekme isteklerinizi ne zaman ve nasıl analiz etmesi gerektiği konusunda size tam kontrol sağlar. Hangi depoların aktif olması gerektiğini siz kontrol edebilirsiniz. Yorum tetikleyicisini yapılandırabilirsiniz (PR açıldı, PR güncellendi, PR etiketlendi). Belirli şubelerden gelen PR’ları yoksayabilirsiniz. Özete hangi dosyaların dahil edileceğini/hariç tutulacağını seçebilirsiniz. İsteğe bağlı yorumlar oluşturabilirsiniz.

What The Diff, havuzlarınızda meydana gelen tüm değişikliklerin haftalık bir özetini size gönderebilir, böylece en son değişikliklerden haberdar olabilirsiniz.

site : whatthediff